MS   v   Rusku   2020

WORLD BANDY CHAMPIONSHIP MEN 

                                   2020    B-GROUP

V ruskom sibírskom meste Irkutsk sa v dňoch od 1. - 6. marca 2020 uskutočnili majstrovstvá sveta v bandy hokeji "B" skupiny. Reprezentácia Slovenska po prvý raz vo svojej histórii získala bronzové medaily.

Horný rad z ľava : Marián Korpáš, Konstantin Priakhin /hlavný tréner/, Andrej Volko, Peter JanáčOliver Šanko, Damián Iglovský, Stanislav Opavský,Lukáš Vepy/preseda SAB/, Ľudovít Vepy/podpredseda SAB/, Ilja Rezník /minister športu pre Obl. Irkutsk/,Vladimír Matvijenko /riaditeľ a hlavný organizátor MS/, Per-Erik Holmström/asistent trénera /

Doľný rad z ľava : Miroslav Krídl, Michal Knopp, Richard Čaládi, Martin Grell, Nikolas Kovalovský, Gabriel Krýdl, Kristián Lukšo,

Spodný rad : Peter Beneš /kapitán mužstva/

             Výsledky nájdete na web stránke FIB 

                                     Predstavujeme hráčov,ktorí sú v                                          nominácii slovenského národného                                      tímu  na MS v Bandy 2020, Irkutsk.


Richard Čaládi- 33 ročný bývalý hokejový brankár Nitry,kde si prešiel všetkými kategóriami.Na záver hokejovej kariéry chytal vo Francúzsku. Bude to jeho premiéra na MS.Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.

Michal Knopp- iba 16 ročný hokejový brankár,ktorý pôsobí vo švédskom dorasteneckom klube Jarna SK.V letnom období chytá rink bandy ligu za tím ŠK NASE Trenčianske Teplice.Bude to jeho premiéra na MS.

Marián Korpáš- 34 ročný odchovanec hokeja v Nitre,bývalý slovenský reprezentant v hokeji v kategóriach U16-18.Budú to jeho 3 MS v rade.Je hráčom ŠK NASE Trenčianske Teplice v RBL.

Stanislav Opavský- 30 ročný odchovanec hokeja v Skalici.Budú to jeho 2 MS v rade.Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL.

Miroslav Krídl- odchovanec hokeja v Skalici.Budú to jeho 3 MS v rade.Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL.

Peter Beneš- 30 ročný bývalý odchovanec hokeja v Bratislave,kde hral za Ružinov aj Slovan.Túto sezónu pôsobil ako historicky prvý hráč vo švédskom bandy klube Vastanfors IF BK.V lete hrá RBL za tím ŠK NASE Trenčianske Teplice.Budú to jeho 3 MS v rade.Je kapitánom národného tímu.

Gabriel Krýdl- 21 ročný odchovanec hokeja v Skalici kde hral do juniorského veku.Budú to jeho 2 MS v rade.Je hráčom. Je hráčom ŠK Bandy HokejSkalica v RBL.

Andrej Volko- iba 16 ročný hráč momentálne pôsobí v hokejom tíme AIK Harnosand vo Švédsku.Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL

Oliver Šanko- 21 ročný odchovanec hokeja v Trnave. Bude to jeho premiéra na MS.Je hráčom ŠK NASE Trenčianske Teplice v RBL.

Nikolas Kovalovský- 26 ročný odchovanec hokeja v Skalici. Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL

Branislav Volko- 19 ročný odchovanec hokeja v Martine.Budú to jeho 3 MS v rade.Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.

Kristián Lukšo- 19 ročný odchovanec hokeja v Trenčíne.Budú to jeho 2 MS. Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.

Peter Janáč- 27 ročný odchovanec hokeja v Skalici.Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL.

Damián Iglovský- 20 ročný odchovanec hokeja v Trnave.Bude to jeho premiéra na MS.Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.

Martin Grell- 21 ročný odchovanec hokeja v Trnave,kde momentálne hrá 1.hokejovú ligu. Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.