BANDY

WORLD BANDY CHAMPIONSHIP MEN                                         2018

                                         B-GROUP

Slovenskí bandy-hokejisti po prvý raz v histórii hrali na majstrovstvách sveta v Číne

   Slovenský národný bandy tím 2018

dolný rad zľava : Miroslav Krídl,Marek Nezník,Dominik Blišťan,Dominik Rusnák,                          Matej Michalovič,Branislav Volko. 

horný rad zľava : Michael Bratt( tréner ), Ľudovít Vepy (podpredseda SAB ),Peter Beneš,          Oliver Štofik,Lukáš Vepy (predseda SAB ),Kristián Lukšo,Marcel Ďurech,Marián Korpáš,            Stefan Jonsson(tréner)

Každý zápas na MS v Bandy videlo v TV cca 1,8 miliona divákov !!

Výsledky na MS v Bandy , Khabarovsk , Harbin 2018
2019 WORLD BANDY CHAMPIONSHIP MEN B-GROUP

Slovenskí bandy-hokejisti hrali na majstrovstvách sveta vo Švédsku

Slovenský národný bandy tím 2019 

spodný rad zľava : Jakub Preč,Samuel Štofik,   

stredný rad zľava : Michal Klejna,Stanislav Opavský,Miroslav Krídl,   

    Kristián Kúty,David  Ferletjak

horný rad zľava : Matúš Žúrek ( hráč SAB ) Ľudovít Vepy (podpredseda SAB) Dominik Rusnák,Branislav Volko,Lukáš Vepy ( predseda SAB )Martin Hašto,

Matej Michalovič,Kristián Meszároš,Peter Beneš,

Oliver Štofik, Stefan Jonsson (tréner ),Marián Korpáš,Gabriel Krýdl

                                                                                        

obsadili 8. miesto z 12-tich krajín.

Šampionát prebiehal v mestách Vänersborg a Trollhättan2019 WORLD BANDY CHAMPIONSHIP MEN B-GROUP

Predstavujeme hráčov,ktorí sú v nominácii slovenského národného tímu na MS v Bandy 2020,Irkutsk.

Richard Čaládi- 33 ročný bývalý hokejový brankár Nitry,kde si prešiel všetkými kategoriami.Na záver hokejovej kariery chytal vo Francúzsku.Bude to jeho premiéra na MS.Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.

Michal Knopp- iba 16 ročný hokejový brankár,ktorý pôsobí vo švédskom dorasteneckom klube Jarna SK.V letnom období chytá rink bandy ligu za tím ŠK NASE Trenčianske Teplice.Bude to jeho premiéra na MS.

Marián Korpáš- 34 ročný odchovanec hokeja v Nitre,bývalý slovenský reprezentant v hokeji v kategóriach U16-18.Budú to jeho 3 MS v rade.Je hráčom ŠK NASE Trenčianske Teplice v RBL.

Miroslav Krídl- odchovanec hokeja v Skalici.Budú to jeho 3 MS v rade.Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL.Stanislav Opavský- 30 ročný odchovanec hokeja v Skalici.Budú to jeho 2 MS v rade.Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL.

Peter Beneš- 30 ročný bývalý odchovanec hokeja v Bratislave,kde hral za Ružinov aj Slovan.Túto sezónu pôsobil ako historicky prvý hráč vo švédskom bandy klube Vastanfors IF BK.V lete hrá RBL za tím ŠK NASE Trenčianske Teplice.Budú to jeho 3 MS v rade.Je kapitánom národného tímu.

Gabriel Krýdl- 21 ročný odchovanec hokeja v Skalici kde hral do juniorského veku.Budú to jeho 2 MS v rade.Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL.

Andrej Volko- iba 16 ročný hráč momentálne pôsobí v hokejom tíme AIK Harnosand vo Švédsku.Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL

Oliver Šanko- 21 ročný odchovanec hokeja v Trnave. Bude to jeho premiéra na MS.Je hráčom ŠK NASE Trenčianske Teplice v RBL.

Martin Grell- 21 ročný odchovanec hokeja v Trnave,kde momentálne hrá 1.hokejovú ligu. Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.

Nikolas Kovalovský- 26 ročný odchovanec hokeja v Skalici. Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL.

Branislav Volko- 19 ročný odchovanec hokeja v Martine.Budú to jeho 3 MS v rade.Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.

Kristián Lukšo- 19 ročný odchovanec hokeja v Trenčíne.Budú to jeho 2 MS. Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.

Peter Janáč- 27 ročný odchovanec hokeja v Skalici.Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL.

Damián Iglovský- 20 ročný odchovanec hokeja v Trnave.Bude to jeho premiéra na MS.Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.